Prolaktin Hormonu İbrahim Saraçoğlu

Prolaktin Yüksekliği Nasıl Tedavi Edilir
18 Mart 2017
prolaktin-hormonuna-karşı-faydalı-bitkiler
Prolaktin Hormonuna Karşı Faydalı Bitkiler
18 Mart 2017

Prolaktin Hormonu İbrahim Saraçoğlu

Uzman Desteği Alın

Prolaktin Hormonu İbrahim Saraçoğlu

Prolaktin Hormonu İbrahim Saraçoğlu, prolaktin hormonu nasıl düşürülür, erkekte prolaktin yüksekliği nasıl düşürülür. Saraçoğlu prolaktin tavsiyeleri.

Prolaktin Hormonu İbrahim Saraçoğlu tavsiyeleri hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Prolaktin Hormonu İbrahim Saraçoğlu makalesi sitemizde bilgi amaçlı olarak yer almaktadır. Prolaktin Hormonu İbrahim Saraçoğlu makalesinde ki bilgiler bilgi amaçlıdır.

Prolaktin Hormonu İbrahim Saraçoğlu Tavsiyeleri

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Prolaktin hormonu yüksekliği tespit edilen kişilere şu önerilerde bulunuyor. Prolaktin hormonu yüksekliği saptanan kişilerin anne sütünü arttıran besinlerden uzak durmaları gerekmektedir. Örneğin hormonun düşürülmesi için doktorun önerdiği ilacı içtiği halde çok sevdiği inciri yiyenler farkında olmadan prolaktine tavan yaptırırlar. Eğer hipofiz bezi adenomlarına bağlı olarak Prolaktin yüksekliği saptanmışsa karabaş otu tüketmelerini öneriyor. Karabaş kürü uygulanması hipofiz adenomunu büyük ölçüde düşürmektedir. Anne sütünü arttıran incir gibi taze üzümde aynı etkiyi yapar. Saraçoğlu Prolaktin hormonu yüksekliği olanlara taze üzüm yemelerini öneriyor. Maden suyuda anne sütünü arttıran ve Prolaktin hormonunu yükselten bir içecektir.

Prolaktin Hormonu Nasıl Düşürülür 

Bu hormonun düşürülmesi için öncelikle bu besinlerden uzak durarak testere dişli aslanpençesi kürü uygulamak gerekiyor. Bir ay boyunca öğleden evvel ve öğleden sonra olmak üzere bu kür uygulanır. 4-5 gr. Aslan pençesi bir bardak suda 5 dakika kaynatılarak içilecek. Bu küre 1 ay devam edilecek. Prolaktin hormonu bu şekilde düşürülecek.

Bizim Prolaktin Hormonu Düzenleyici Bitki Tavsiyelerimiz

Civan Perçimi : Vücuda kuvvet ve zindelik verir. İştah açar. Uyarıcıdır, sinirleri kuvvetlendirir. İdrar ve bağırsak gazlarını söktürür. Hazmı kolaylaştırır. Göğsü yumuşatır ve balgamı söker. Adet söktürücü özelliği ile adet dönemi ağrılı ve gergin geçen bayanlar için faydalıdır. Yaraların iyileşmesini hızlandırır. Soğuk algınlığı, grip ve öksürükte faydalıdır.

Mide hastalıklarına ve kansızlığa iyi gelir. Basur memelerine karşı faydalıdır. Ağrı kesici ve spazm çözücüdür. Hazımsızlığı ve kansızlığı giderir. Kanı temizler. Balgam söktürür, öksürüğü keser.

Aslan Pençesi : Bu bitki özellikle kadın hastalıkları üzerinde etkili olur. Adet düzensizliklerinde, rahim akıntılarında, rahim sancılarında, menopoz dönemi etkilerinin azaltılmasında. Ergenliğe geçme döneminde civan perçemiyle birlikte kullanıldığında adetleri düzenler ve geciken adetin başlamasına yardımcı olur.

Sarısabır : Sürme gibi ağrıyan göze çekilir veya damlatılır. Göze sürme gibi çekildikten veya damlatıldıktan sonra göz, bir sargı ile kapatılır. Sarısabır bir, göz kapaklarındaki şişlikleri giderir, karaciğerdeki tıkanıklığı açar, sarılığı giderir. Kökünün veya sap kısmının tozunun, makatta meydana gelen yaralar üzerine serpilmesi gayet faydalıdır.

Hayıt Tohumu Özü : Hayıt ekstresinin faydalarından bahsetmek istersek: hayıt ekstresi, kadınlarda, östrojen hormonunun seviyesini dengede tutmaya yaramaktadır. Hayıt ekstresinin, östrojen hormonunu dengede tutması, östrojen hormonunun fazla olmasını engellemekte; ve doğal olarak da kanser hücrelerini beslemesini engellemektedir.

Adaçayı Özü : Adaçayının faydaları başta sindirim sistemi sorunlarına. Hafızayı güçlendirmeye yönelik olarak kullanımı olmak üzere dahili enfeksiyonlardan koruma. Terlemeyi azaltma ve saç bakımına kadar pek çok alanda görülmekte.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.