Prolaktin Hormonu için Faydalı Bitkiler Nelerdir

Prolaktin Hormonuna Faydalı Bitkiler Nelerdir
11 Mart 2017
prolaktin-hormonu-için-bitkisel-çözümler
Prolaktin Hormonu için Bitkisel Çözümler
13 Mart 2017

Prolaktin Hormonu için Faydalı Bitkiler Nelerdir

prolaktin-hormonu-için-faydalı-bitkiler-nelerdir

prolaktin-hormonu-için-faydalı-bitkiler-nelerdir

Uzman Desteği Alın

Prolaktin Hormonu için Faydalı Bitkiler Nelerdir

Prolaktin hormonu için faydalı bitkiler nelerdir, süt hormonu bitkisel tedavi, süt hormonu, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makale.

Faydalı Bitkiler

Sarısabır : Sürme gibi ağrıyan göze çekilir veya damlatılır. Göze sürme gibi çekildikten veya damlatıldıktan sonra göz, bir sargı ile kapatılır. Sarısabır bir, göz kapaklarındaki şişlikleri giderir, karaciğerdeki tıkanıklığı açar, sarılığı giderir. Kö­künün veya sap kısmının tozunun, makatta meyda­na gelen yaralar üzerine serpilmesi gayet faydalıdır.

Hayıt Tohumu Özü : Hayıt ekstresinin faydalarından bahsetmek istersek: hayıt ekstresi, kadınlarda, östrojen hormonunun seviyesini dengede tutmaya yaramaktadır. Hayıt ekstresinin, östrojen hormonunu dengede tutması, östrojen hormonunun fazla olmasını engellemekte; ve doğal olarak da kanser hücrelerini beslemesini engellemektedir.

Civan Perçimi : Vücuda kuvvet ve zindelik verir. İştah açar. Uyarıcıdır, sinirleri kuvvetlendirir. İdrar ve bağırsak gazlarını söktürür. Hazmı kolaylaştırır. Göğsü yumuşatır ve balgamı söker. Adet söktürücü özelliği ile adet dönemi ağrılı ve gergin geçen bayanlar için faydalıdır. Yaraların iyileşmesini hızlandırır. Soğuk algınlığı, grip ve öksürükte faydalıdır.

Mide hastalıklarına ve kansızlığa iyi gelir. Basur memelerine karşı faydalıdır. Ağrı kesici ve spazm çözücüdür. Hazımsızlığı ve kansızlığı giderir. Kanı temizler. Balgam söktürür, öksürüğü keser.

Aslan Pençesi : Bu bitki özellikle kadın hastalıkları üzerinde etkili olur. Adet düzensizliklerinde, rahim akıntılarında, rahim sancılarında, menopoz dönemi etkilerinin azaltılmasında. Ergenliğe geçme döneminde civan perçemiyle birlikte kullanıldığında adetleri düzenler ve geciken adetin başlamasına yardımcı olur.

Adaçayı Özü : Adaçayının faydaları başta sindirim sistemi sorunlarına. Hafızayı güçlendirmeye yönelik olarak kullanımı olmak üzere dahili enfeksiyonlardan koruma. Terlemeyi azaltma ve saç bakımına kadar pek çok alanda görülmekte.

İran sabiri su ile karıştırılarak iki kaşık kadar içildiği zaman zekayı geliştirir, kalbi kuvvetlendirir, safra. Balgam artıklarını mideden temizler. Şeh­veti düzenler, soğukta içildiği zaman ise kanlı is­halden korkulur.

Prolaktin Hormonu için Faydalı Bitkiler Nelerdir, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makaleyi okudunuz. Prolaktin Hormonu için Faydalı Bitkiler Nelerdir, hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Prolaktin Hormonu için Faydalı Bitkiler Nelerdir, hakkında detaylı bilgi almak için uzman hekimlere başvurabilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.