Prolaktin Hormonu Yüksekliği Bitkisel Tedavi

Prolaktin Hormonu Bitkisel Tedavisi
17 Şubat 2017
prolaktin-hormonuna-faydalı-bitkiler
Prolaktin Hormonu Düşüklüğü Nedir
22 Şubat 2017

Prolaktin Hormonu Yüksekliği Bitkisel Tedavi

prolaktin-hormonu-için-bitkisel-çözümler

prolaktin-hormonu-için-bitkisel-çözümler

Uzman Desteği Alın

Prolaktin Hormonu Yüksekliği Bitkisel Tedavi

Prolaktin hormonu yüksekliği bitkisel tedavi, prolaktin hormonu nasıl düşürülür, prolaktin hormonu için kür. Prolaktin hormonu yüksekliği bitkisel tedavi.

Prolaktin hormonu yüksekliği bitkisel tedavi hakkında bilgi için yazılmış makale. Prolaktin hormonu yüksekliği bitkisel tedavi yöntemleri konusundan önce prolaktin hormonu hakkından kısaca bilgi verelim.

Prolaktin Hormonu Nedir ?

Süt Hormonu Yükselmesi (Hiperprolaktinemi) Prolaktin vücutta süt üretimini sağlayan hormondur. Kadın gebe kaldığında yükselen hormonlar prolaktini uyararak memelerden süt üretimini gerçekleştirirler.

Bazı kadınlarda kolostrum adı verilen erken süt memelerden henüz gebelik döneminde doğum olmadan da salgılanabilir ve bunun normal olduğu düşünülmektedir. Prolaktin hormonu, gebelik olmadan da belirli düzeylerde kadın üreme organlarının gelişimi ve fonksiyonu için gereklidir. Bu hormon beynimizin alt kısmındaki hipofiz denilen organdaki bazı hücrelerce üretilir ve kana salınır. Yine beynimizin hipotalamus denilen kısmından salgılanan Dopamin adı verilen bir başka maddenin salınımıyla kontrol altında tutulur.

Prolaktin hormonu ;
Hipofiz dokusunun adenom denilen tümörlerinde.
Tiroid hormon bozukluklarında.
Gebelikte.
Dopamin denilen hormonun salgısının azalması durumunda (tümörler, bazı ilaçlar ve hipofiz bezinin harabiyeti gibi
Aşırı göğüs (meme ucu) uyarımın da.
Bazı psikiyatrik veya hipertansiyon ilaçlarının kullanımında.
Östrojen hormonunun yükselmelerinde.

Yükselebilir, ancak bazen de hiçbir sebep ortaya konulamaz. Prolaktin hormonunun yükselmesine Hiperprolaktinemi adı verilir.

Prolaktin (Süt Hormonu) Yüksekliğinde Kullanılan Bitkiler

Hayıt : Yüzyıllardır bu bitki bir hormon dengeleyici olarak ün yapmıştır. Prolaktin hormonu salgısına engel olur. Adet düzensizliklerinde etkilidir.Prolaktin konsantrasyonunu zaltan drog adet siklusunu normale çevirir. (kaynak : hayatafarklibakis com)

Aslan Pençesi : Yükselen proklatin hormonlarının düşürülmesi için en önemli bitkilerden bir tanesi testere dişlisi aslan pençesi otudur. Bu bitki kadınlık hormonunun dengelenmesinde önemli bir yardımcıdır. Rahimde oluşan miyomların sebep olduğu ara kanamaları durdurabilmektedir. Adet dönemlerinde fazla kan kaybına uğrayan bayanların testere dişlisi aslan pençesini kullanmalarını tavsiye edilir. (kaynak : aslanpencesi gen tr)

Civanperçemi : Sanki bayanlar için yaratılmış gibi görünen bu harika bitkinin varlığını keşfetmeleri ve doğal yollardan birçok sorunlarının nasıl çözülebildiğini görmeleridir. (kaynak : mahmure hurriyet com tr)

Sarı Sabır : Serbest radikallere karşı antioksidan özellikteki A, C ve E vitaminleri, alyuvar üretiminde önemli yer tutan B12 vitamini, kan hücrelerinin gelişimi için gerekli olan folik asit ve B grubundan diğer vitaminler bulunuyor. (kaynak : lokman-hekim net)

Adaçayı : Çocuk sahibi olmak isteyen kadınlarında, Adaçayı içmeleri faydalıdır. (kaynak : dogalveguzel com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.