prolaktin-hormonuna-karşı-iyi-bitkiler
Süt Hormonu Yüksekliği Bitkisel Tedavisi
22 Şubat 2017
prolaktin-hormonuna-karşı-faydalı-bitkiler-nelerdir
Süt Hormonu Yüksekliği Nedir
22 Şubat 2017

Süt Hormonu Bitkisel Tedavisi

prolaktin-hormonuna-faydalı-bitkiler

prolaktin-hormonuna-faydalı-bitkiler

Uzman Desteği Alın

Süt Hormonu Bitkisel Tedavisi

Süt hormonu bitkisel tedavisi, süt hormonu tedavisi, prolaktin hormonu bitkisel tedavisi, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makale.

Prolaktin Hormonu Nedir ?

Süt Hormonu Yükselmesi (Hiperprolaktinemi) Prolaktin vücutta süt üretimini sağlayan hormondur. Kadın gebe kaldığında yükselen hormonlar prolaktini uyararak memelerden süt üretimini gerçekleştirirler.

Bazı kadınlarda kolostrum adı verilen erken süt memelerden henüz gebelik döneminde doğum olmadan da salgılanabilir ve bunun normal olduğu düşünülmektedir. Prolaktin hormonu, gebelik olmadan da belirli düzeylerde kadın üreme organlarının gelişimi ve fonksiyonu için gereklidir. Bu hormon beynimizin alt kısmındaki hipofiz denilen organdaki bazı hücrelerce üretilir ve kana salınır. Yine beynimizin hipotalamus denilen kısmından salgılanan Dopamin adı verilen bir başka maddenin salınımıyla kontrol altında tutulur.

Prolaktin hormonu ;
Östrojen hormonunun yükselmelerinde.
Hipofiz dokusunun adenom denilen tümörlerinde.
Gebelikte.
Tiroid hormon bozukluklarında.
Bazı psikiyatrik veya hipertansiyon ilaçlarının kullanımında.
Aşırı göğüs (meme ucu) uyarımın da.
Dopamin denilen hormonun salgısının azalması durumunda (tümörler, bazı ilaçlar ve hipofiz bezinin harabiyeti gibi

Yükselebilir, ancak bazen de hiçbir sebep ortaya konulamaz. Prolaktin hormonunun yükselmesine Hiperprolaktinemi adı verilir.

Süt Hormonu (Prolaktin) Tedavisinde Kullanılan Bitkiler

Hayıt : Yüzyıllardır bu bitki bir hormon dengeleyici olarak ün yapmıştır. Prolaktin hormonu salgısına engel olur. Adet düzensizliklerinde etkilidir.Prolaktin konsantrasyonunu zaltan drog adet siklusunu normale çevirir. (kaynak : hayatafarklibakis com)

Sarı Sabır : Serbest radikallere karşı antioksidan özellikteki A, C ve E vitaminleri, alyuvar üretiminde önemli yer tutan B12 vitamini. Kan hücrelerinin gelişimi için gerekli olan folik asit ve B grubundan diğer vitaminler bulunuyor. (kaynak : lokman-hekim net)

Civanperçemi : Sanki bayanlar için yaratılmış gibi görünen bu harika bitkinin varlığını keşfetmeleri ve doğal yollardan birçok sorunlarının nasıl çözülebildiğini görmeleridir. (kaynak : mahmure hurriyet com tr)

Aslan Pençesi : Yükselen proklatin hormonlarının düşürülmesi için en önemli bitkilerden bir tanesi testere dişlisi aslan pençesi otudur. Bu bitki kadınlık hormonunun dengelenmesinde önemli bir yardımcıdır. Rahimde oluşan miyomların sebep olduğu ara kanamaları durdurabilmektedir. Adet dönemlerinde fazla kan kaybına uğrayan bayanların testere dişlisi aslan pençesini kullanmalarını tavsiye edilir. (kaynak : aslanpencesi gen tr)

Adaçayı : Çocuk sahibi olmak isteyen kadınlarında, Adaçayı içmeleri faydalıdır. (kaynak : dogalveguzel com)

Süt Hormonu Bitkisel Tedavisi, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makaleyi okudunuz. Süt Hormonu Bitkisel Tedavisi, hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Süt Hormonu Bitkisel Tedavisi, hakkında detaylı bilgi almak için uzman hekimlere başvurabilirsiniz. Süt Hormonu Bitkisel Tedavisi, hakkında detaylı bilgi almak için yazılmış diğer makaleleri okuyabilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.