Süt Hormonu Yüksekliği Bitkisel Tedavisi

prolaktin-hormonuna-karşı-faydalı-bitkiler-nelerdir
Prolaktin Ne İşe Yarar
22 Şubat 2017
prolaktin-hormonuna-faydalı-bitkiler
Süt Hormonu Bitkisel Tedavisi
22 Şubat 2017

Süt Hormonu Yüksekliği Bitkisel Tedavisi

prolaktin-hormonuna-karşı-iyi-bitkiler

prolaktin-hormonuna-karşı-iyi-bitkiler

Uzman Desteği Alın

Süt Hormonu Yüksekliği Bitkisel Tedavisi

Süt hormonu yüksekliği bitkisel tedavisi, süt hormonu yüksekliği, prolaktin hormonu yükseliği, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makale.

Prolaktin (Süt Hormonu) Yüksekliğinde Kullanılan Bitkiler

Adaçayı : Çocuk sahibi olmak isteyen kadınlarında, Adaçayı içmeleri faydalıdır. (kaynak : dogalveguzel com)

Hayıt : Yüzyıllardır bu bitki bir hormon dengeleyici olarak ün yapmıştır. Prolaktin hormonu salgısına engel olur. Adet düzensizliklerinde etkilidir.Prolaktin konsantrasyonunu zaltan drog adet siklusunu normale çevirir. (kaynak : hayatafarklibakis com)

Sarı Sabır : Serbest radikallere karşı antioksidan özellikteki A, C ve E vitaminleri. Alyuvar üretiminde önemli yer tutan B12 vitamini. Kan hücrelerinin gelişimi için gerekli olan folik asit. B grubundan diğer vitaminler bulunuyor. (kaynak : lokman-hekim net)

Aslan Pençesi : Yükselen proklatin hormonlarının düşürülmesi için en önemli bitkilerden bir tanesi testere dişlisi aslan pençesi otudur. Bu bitki kadınlık hormonunun dengelenmesinde önemli bir yardımcıdır. Rahimde oluşan miyomların sebep olduğu ara kanamaları durdurabilmektedir. Adet dönemlerinde fazla kan kaybına uğrayan bayanların testere dişlisi aslan pençesini kullanmalarını tavsiye edilir. (kaynak : aslanpencesi gen tr)

Civanperçemi : Sanki bayanlar için yaratılmış gibi görünen bu harika bitkinin varlığını keşfetmeleri ve doğal yollardan birçok sorunlarının nasıl çözülebildiğini görmeleridir. (kaynak : mahmure hurriyet com tr)

Prolaktin Hormonu Nedir ?

Bazı kadınlarda kolostrum adı verilen erken süt memelerden henüz gebelik döneminde doğum olmadan da salgılanabilir ve bunun normal olduğu düşünülmektedir. Prolaktin hormonu, gebelik olmadan da belirli düzeylerde kadın üreme organlarının gelişimi ve fonksiyonu için gereklidir. Bu hormon beynimizin alt kısmındaki hipofiz denilen organdaki bazı hücrelerce üretilir ve kana salınır. Yine beynimizin hipotalamus denilen kısmından salgılanan Dopamin adı verilen bir başka maddenin salınımıyla kontrol altında tutulur.

Süt Hormonu Yükselmesi (Hiperprolaktinemi) Prolaktin vücutta süt üretimini sağlayan hormondur. Kadın gebe kaldığında yükselen hormonlar prolaktini uyararak memelerden süt üretimini gerçekleştirirler.

Prolaktin hormonu ;
Gebelikte.
Hipofiz dokusunun adenom denilen tümörlerinde.
Tiroid hormon bozukluklarında.
Östrojen hormonunun yükselmelerinde.
Dopamin denilen hormonun salgısının azalması durumunda (tümörler, bazı ilaçlar ve hipofiz bezinin harabiyeti gibi
Aşırı göğüs (meme ucu) uyarımın da.
Bazı psikiyatrik veya hipertansiyon ilaçlarının kullanımında.

Yükselebilir, ancak bazen de hiçbir sebep ortaya konulamaz. Prolaktin hormonunun yükselmesine Hiperprolaktinemi adı verilir.

Süt Hormonu Yüksekliği Bitkisel Tedavisi, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makaleyi okudunuz. Süt Hormonu Yüksekliği Bitkisel Tedavisi, hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Süt Hormonu Yüksekliği Bitkisel Tedavisi, hakkında detaylı bilgi almak için uzman hekimlere başvurabilirsiniz. Süt Hormonu Yüksekliği Bitkisel Tedavisi, hakkında detaylı bilgi almak için yazılmış diğer makaleleri okuyabilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.